تبلیغات
چشم به راهان مهدی فاطمه (عج) - انقلاب

بسـم الله الرحمن الرحیم

 

1)معنـی و مفهـوم انقـلاب اسـلامی:  

*انقلاب*، *جنبشى سرسختانه و بر مبناى اصول مکتبى معیّنى است که با درک واقعیت‌هاى موجود، به ‏دنبال تغییر و دگرگونى بنیادین در تمام ابعاد زندگى فردى، اجتماعى و سیاسى و معیارها، اصول و ارزش‌هاى حاکم است».*

انقلاب اسلامى با توجه به خصوصیات منحصر به فردى که دارد، از دیگر انقلاب‌هاى جهان *ممتاز* بوده و مفهوم جدیدى از انقلاب به دست می‌دهد.

 برخى از این خصوصیات عبارت‌اند از: *برخوردارى از پشتوانه عظیم فلسفه*و *فقه* و *معارف* *اسلامی*، *استوارى برپایه فرهنگ و اعتقاد*و *ایمان*، *بهره‌مندى از رویکردارزشى* و *هدف‌گیرى اصلاح مفاسدبشرى*، *حاکم‌سازى فرهنگ توحیدى بجاى فرهنگ الحادى* و *استبدادى*.

شکل‌گیرى هر انقلاب تحت ‏تأثیر عوامل مختلفى است؛ مانند *نارضایتى عمیق*، *ظهور ایدئولوژى جدید*، *گسترش روحیه انقلابى*و *وجود رهبرى*.

برخی از نقش‌های انقلاب اسلامی در جهان عبارت‌اند از: *1*. ایستادگی در مقابل سلطه غرب، 2. ترویج آزادى، استقلال، ضدیت با استبداد و استعمار، و زنده کردن روح مبارزه و تلاش براى آینده بهتر، 3. احیاى فرهنگ سیاسى مبتنى بر قرآن، و ضرورت بازگشت به اسلام ناب محمدى(ص)، 4. بازسازى تمدن اسلامی.

 

 

2)زمینـه هـای بـروز انقـلاب:

عوامل مهم *انقلاب ساز* را می توان چنین دسته بندی کرد:

*کشمکشهای نظام جهان دو قطبی و شرایط منطقه ای و تاثیرات آن بر نظام سیاسی کشور*.

*شرایط داخلی کشور و گذر تاریخی رویدادها*.

*شخصیت محمدرضا شاه و عملکرد و رویکرد وی و خاندان پهلوی*.

*فضای روشنفکری کشور اعم از تفکرات چپ و دینی*.

*تحقیقات فوکو و کلید خوردن انقلاب*.

 

3) انقلابـی گـری در طـول زمان:

_*انقلابـی گـری چیست*؟

یكی از مفاهیم قاموس امام *«انقلابی‌گری»*است. مفهومی كه شاخصه افرادی است كه تحولات سیاسی و فرهنگی سال 57 را در كشور رقم زدند. اما پس از تحقق انقلاب اسلامی، علامت سؤال مهمی جلوی مفهوم «انقلابی‌گری» قرار گرفت. برخی انقلاب را پایان یافته و محقق شده تلقی می‌كردند و از همین رو، تعبیر انقلابی‌گری را نیز پس از تحقق انقلاب 57، زائد و مخالف آرامش می‌دانستند. تلقی مقابلی هم وجود داشت كه سال 57 را تنها، آغاز یك انقلاب تلقی می‌كرد. این نوع نگاه هم در اسلامگرایان انقلابی وجود داشت و هم در جریان‌های چپ حاضر در انقلاب.

_*انقلابـے کیست؟*

  *انقلابی*کسی است که چارچوب‌های فکری امام را به‌درستی درک کرده و راهنمای عمل قرار دهد چراکه گسترش نفوذ معنوی ایران در منطقه در کنار پیشرفت‌های همه‌جانبه و روزافزون کشورمان، همه‌ و همه از روحیه جهادی و انقلابی نشأت گرفته و  تنها در سایه پافشاری بر این مولفه‌ راهبردی است که می‌توان به قله‌های افتخار دست یافت.

 

4)وظایـف ما در مقابل انقـلاب و انقلابیـون چیست؟

 اول: آنکه  جوانان باید پشتیبان ولایت فقیه بوده و سخنان و راهکارهای حضرت امام (ره)  را دقیقاً به کار بندند در حال حاضر هم باید با دفاع و پشتیبانی کامل از حضرت آیت الله خامنه ای فرامین و فرمایشات ایشان را مدنظر قرار داده و به آن عمل کنند.

دوم: جوانان عزیز باید خطرات و آسیبهایی که انقلاب و نظام  ما را  تهدید میکند با بصیرت تمام شناخته و در مقابل آن بایستند و به طور خلاصه باید دانست که خطرات و آسیب هایی که انقلاب و نظام ما را تهدید می کند از این قرارند:

1. تضعیف ولایت فقیه، 2. ترویج جدایی دین از سیاست. 3. تضعیف ارگانها و نهادهای قانونی کشور. 4. تضعیف وترور شخصیت روحانیّت و تلاش در جهت جدایی آنها از مردم و به انزوا کشاندن آنها. 5. ایجاد یأس و ناامیدی در میان مردم. 6. حذف نیروهای مخلص انقلاب و امام. 7. ایجاد تفرقه و تشتت در جامعه. 8. تهاجم همه جانبة فرهنگی و رواج فساد و اباحهگری در جامعه. 9. شایعه پراکنی. 10. تضعیف مبانی دینی و...

 

 

*امـام خمینی(ره)*

رمز پیروزی انقـلاب اسلامی *ایمان* و *وحدت کلمه* بود .

*خون شهیدان*  انقلاب و اسلام را بیمه کرده است.

 

*امـام خامنه ای(مدظله العالـی)*

انقلاب اسلامی با *اتکاء به قدرت مردم* ، آسیب ناپذیر است.

۲۲ بهمن روز *تجدید عهد* با انقلاب ،‌امام و اسلام است .

*وحدت کلمه* و حضور خود را در صحنه حفظ کنید و *یاد امام و انقلاب *را زنده نگه دارید.


   تاریخ : یکشنبه 10 بهمن 1395 | 11:46 ب.ظ | نویسنده : خواهر کوچیکه | نوبت نظر شماست
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.