تبلیغات
چشم به راهان مهدی فاطمه (عج) - ولنتاین
ولنتاین چیست؟!

☦ولن تاین :در فرهنگ مسیحی سده های میانه و سپس فرهنگ مدرن غربی 14 فوریه را روز عشق و عشق ورزی می نامند .

سابقه تاریخی این روز به جشنی که به افتخار قدیس والنتین در کلیساهای کاتولیک برگزار می شود باز می گردد .این روز برگرفته از سنت روم باستان ومسیحیت میباشد.

ولی حالا جوانان مسلمان ایرانی این روز را بسیار داغتر از مسیحیان اروپا برگزار می کنند .

با خرید گل رز،عروسک ،عطر،ادکلن و بدلیجات برای عشق خود که معلوم نیست سال بعد هم باشد یا نه ،این روز را مثلا جشن می گیرند.اینکه چرا هدیه برای هم می گیرند را خودشان هم نمی دانند !

نمی دانم از چه کسی خرده بگیرم از پسران بی تعهد ،از دخترانی که در رویا به سر می برند .یا از پدر و مادرانی که سنت های غلط و چشم و هم چشمی ،کورشان کرده است.یا از اکثر مسؤلان که به فکر هر چیزی هستند جز ازدواج جوانان ،فرهنگ اسلامی،سبک زندگی اسلامی ....

♨️وحالا ما مواجه هستیم با روز تلخ ولن تاین ،روزی که دخترو پسرهای نامحرم برای هم هدیه می گیرند. روزی که پسر جوان ایرانی، به جای ساختن وتشکیل یک زندگی به فکر خرید یک عروسک است.این چه بلایی است که همچون بختک بر سر دهه هفتادی ها افتاده است .جوانانی که برنامه کوتاه مدت و بلند مدت که سهل است اصلا برنامه اگ برای زندگی خود ندارند .

⚠️جوانانی که که به هر طریقی که  شده وارد دانشگاه می شوند وچند سالی را به خوش گذرانی طی می کنند .و انگار نک انگارکه مدارج عالیه را طی کرده اند .
ای کاش اکثرهم لا یعقلون نباشیم ، اکثرهم لایتفکرون نباشیم و  اکثرهم غافلون نباشیم.آیا بهتر فکر به هدیه ی این روز گذرا وبی ارزش به فکر تشکیل یک زندکی جاودانه باشیم؟

طبقه بندی: جوانان،

تاریخ : یکشنبه 25 بهمن 1394 | 04:13 ب.ظ | نویسنده : خواهر کوچیکه | نوبت نظر شماست
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.