تبلیغات
چشم به راهان مهدی فاطمه (عج) - رجعت گذشتگان در هنگام ظهور را توضیح دهید.(قسمت 2)
رجعت  گذشتگان در هنگام ظهور را توضیح دهید.(قسمت 2)
پس از ثابت‌شدن رجعت، به نکاتی درباره آن اشاره می‌‎کنیم:

✍۱. بنا‌بر روایات، رجعت، همگانی نیست و تنها مؤمنان خالص و کافران خالص برمی‌‎گردند؛
✍۲. بعضی از افراد،‌‌ همان ساعات اولیه ظهور، رجعت می‌‎کنند و از ‌یاران اولیه هستند؛ مانند مقداد، سلمان، مالک اشتر و اصحاب کهف و عده‌ای پس از استقرار حکومت و برای بهره‎مندی از حکومت عدل، زنده می‌‎شوند؛
✍۳. میان حوادث رجعت، برگشت امامان به دنیا، از نکات قابل توجه است. بنا بر روایات، اولین فردی که از امامان رجعت می‌‎کند، امام حسین علیه‌السلام است که هنگام رحلت امام زمان رجعت می‌‎کند و مراسم خاک‎سپاری آن حضرت را عهده‌دار می‌‎شود. سپس حکومت آن حضرت را به مدت طولانی رهبری می‌‎کند. به رجعت امام علی علیه‌السلام و پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌ نیز در روایات تصریح شده است. رجعت سایر امامان را نیز، از بعضی روایات می‌‎توان استفاده کرد.

حکومت جهانی امام مهدی علیه‌السلام با رجعت امامان و مؤمنان صالح، مدت زمان بسیار طولانی ادامه خواهد یافت. می‌‎توان گفت: اساساً، عمر دنیا بعد از استقرار حکومت مهدوی، تازه آغاز می‌‎شود و حکومت امامان معصوم، آخرین حکومت است ـ یعنی دیگر حاکمان جور به حکومت نمی‌رسند ـ و بعد از آن، قیامت بر پا می‌‎شود.
گفتنی است امر رجعت هر‌چند بر اساس آیات و روایات امری مسلم و پذیرفته شده است، جزئیات آن واضح و شفاف نیست؛ بنابراین ما اصل رجعت را به‌صورت کلی می‌پذیریم و از اظهار نظر قطعی درباره جزئیات خودداری می‌کنیم.

منبع: کتاب آفتاب مهر

طبقه بندی: مهدویت،
برچسب ها: شبهات ظهور، ظهور، امام زمان عج،

تاریخ : پنجشنبه 15 بهمن 1394 | 11:44 ب.ظ | نویسنده : خواهر کوچیکه | نوبت نظر شماست
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.