تبلیغات
چشم به راهان مهدی فاطمه (عج) - با وجود پیشرفت علم و وجود سلاح های مدرن ،امام زمان(عج) چگونه می تواند با شمشیر با دشمنان مبارزه کند؟
با وجود پیشرفت علم و وجود سلاح های مدرن  ،امام زمان(عج) چگونه می تواند با شمشیر با دشمنان مبارزه کند؟ 
اینكه سلاح حضرت و یارانش، هنگام ظهور چه خواهد بود، امری است كه حقیقت آن برای ما روشن و آشكار نیست؛ چرا كه ترسیم صحیح و دقیقی از آینده برای ما قابل تصور نیست. لذا تعیین و مشخص كردن نوع سلاح، امكان ندارد. البته در این میان چند نكته قابل دقت و تأمل است:

✍الف. روایاتی كه در آنها به «سیف، (شمشیر)» اشاره شده، لزوماً به معنای آن نیست كه نوع سلاح حضرت، شمشیر است؛ بلكه معنای اولی و درست آن، این است كه قیام امام مهدی(ع) مسلحانه است

✍ب) پیروزی در جنگ و غلبه بر دشمن، تنها با تكیه بر سلاح و ادوات جنگی نیست؛ بلكه درایت و فرماندهی درست نیز شرط است. امام زمان(ع) از درایت و فرماندهی خود كه از علم الهی سرچشمه گرفته است، بهره می‌برد.

✍ج) از روایات استفاده می‌شود بین حضرت و دشمنان، جنگ و درگیری رخ می‌دهد و طرفین كشته می‌دهند؛ یعنی، علاوه بر آنكه لشكریان دشمن تار و مار می‌شوند، عده‌ای از یاران امام نیز به شهادت می‌رسند. بنابراین، نوع سلاح‌ها باید به گونه‌ای باشد كه برای طرفین، استفاده جنگی از آن امكان پذیر باشد.


سخن آخر آنكه بررسی سلاح، از مسائل مهم مهدویت نیست و لذا دانستن آن اهمیت چندانی ندارد و كنكاش در آن نیز نتیجه نمی‌دهد.

منبع: کتاب آفتاب مهر

طبقه بندی: مهدویت،

تاریخ : یکشنبه 11 بهمن 1394 | 09:19 ب.ظ | نویسنده : خواهر کوچیکه | نوبت نظر شماست
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.