تبلیغات
چشم به راهان مهدی فاطمه (عج) - آیا امام زمان (عج) ازدواج کرده و فرزند دارد ؟
آیا امام زمان (عج) ازدواج کرده و فرزند دارد ؟دلیل معتبری نداریم كه موضوع ازدواج حضرت مهدی(ع) و وجود فرزند برای ایشان را به طور قطع، اثبات یا نفی كند. البته برخی برای اثبات ازدواج حضرت دلیل آورده‌اند كه ازدواج سنت پیامبر است و امام مهدی(ع) حتما به سنت پیامبر عمل می‌كند، ولی باید گفت: آن حضرت در شرایط غیبت به سر می‌برد كه یك زندگی استثنائی است. بنابراین، امكان دارد كه ازدواج را تا عادی شدن زندگی خود به تاخیر اندازد.
در عین حال، اگر حضرت، در همه عمر شریفشان یك بار هم ازدواج كرده باشد و در زمانی محدود همسری داشته باشد؛ به سنت نبوی عمل كرده‌اند و لزومی ندارد كه حضرت همیشه همسر و فرزندانی داشته باشد.
در مقابل برخی دیگر، ازدواج و همسر و فرزند داشتن را هم منافی با امر غیبت دانسته‌اند و هم از لحاظ اجتماعی، قابل سوء استفاده.
همچنین در روایتی نقل شده است: به امام رضا(ع) عرض كردیم: برای ما روایت شده كه امام از دنیا نمی‌رود تا آنكه نسل خود را ببیند. حضرت فرمود: آیا در خصوص این حدیث گفته نشده « الا القائم» یعنی به جز قائم.(اثبات الوصیة، ص201)
بنابراین درباره ازدواج و همسر و فرزند داشتن آن حضرت یا نفی آن به صورت قاطع نمی‌توان سخن گفت. علاوه بر اینكه این مسأله یكی از مباحث فرعی در میان مباحث مهدویت است كه اطلاع نداشتن از آن، ضرری ندارد و پی‌گیری آن نیز ثمری ندارد.

منبع : کتاب آفتاب مهر


طبقه بندی: امامت، شیعه، مهدویت،
برچسب ها: ازدواج امام زمان، امام زمان عج، ظهور،

تاریخ : سه شنبه 6 بهمن 1394 | 08:13 ب.ظ | نویسنده : خواهر کوچیکه | نوبت نظر شماست
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.