تبلیغات
چشم به راهان مهدی فاطمه (عج) - مکان زندگی حضرت بقیة الله
مکان زندگی حضرت مهدی در دوران غیبت کجاست؟ آیا
جزیره خضرا و مثلث برمودا حقیقت دارد؟


آن چه درباره محل زندگی حضرت مهدی(ع) گفته می‌شود بر اساس حدس و گمان است؛ زیرا، غیبت امام، خود دلیل روشنی بر آن است كه آن حضرت، جای مشخصی برای زندگی ندارد، بلكه در شهر‌ها و اماكن گوناگون و به صورت ناشناس زندگی می‌كنند.
داستان جزیره‌ خضراء كه در بحار الانوار آمده است، اعتباری ندارد و علما و كارشناسان دینی آن را رد كرده اند و دلائل سستی و بی اعتباری آن را بیان كرده اند.(ر.ك: به دادگستر جهان و جزیره خضراء: افسانه یا واقعیت(
در این داستان، ادعا شده است كه امام مهدی(ع) و فرزندانش، در جزیره‌ای سبز و خرم زندگی می‌كنند! این مطلب، با آنچه در باره امام معصوم(ع) شنیده‌ایم، از همراهی و همسانی با شیعیان ـ كه در سختی‌ها و رنج‌ها زندگی می‌كنند ـ سازگاری ندارد و نیز این داستان مشتمل بر مطالبی متناقض و متضاد است، و در آن سخن از تحریف قرآن به میان آمده است. به علاوه راوی این داستان نیز ناشناس است. مرحوم مجلسی، خود می‌گوید: داستان جزیره خضراء را در كتاب معتبر نیافتیم.(بحار، جلد 52، صفحه 159(
مقابل داستان فوق روایاتی داریم كه می‌گوید آن حضرت، در میان مردم زندگی می‌كند و در راه‌های آنها قدم می‌گذارد و بر فرش‌های آنان پا می‌نهد. و این‌ها، حاكی از حضور مداوم و مستمر حضرت در میان شیعیان است.
امام علی(ع) می‌فرماید: سوگند به خدای علی! حجت خدا، در میان مردم هست و در راه‌ها (كوچه و بازار) گام برمی‌دارد، به خانه‌های آنها سر می‌زند و در شرق و غرب زمین رفت و آمد می‌كند و گفتار مردم را می‌شنود و بر ایشان سلام می‌كند و می‌بیند و دیده نمی‌شود، تا وقت (معین) و وعده (الهی). (الغیبة، نعمانی، باب 10، حدیث 3، صفحه‌ 146)

منبع : کتاب آفتاب مهر


طبقه بندی: مهدویت، شیعه، امامت،
برچسب ها: مکان زندگی، امام زمان عج، ظهور،

تاریخ : سه شنبه 6 بهمن 1394 | 09:10 ب.ظ | نویسنده : خواهر کوچیکه | نوبت نظر شماست
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.