تبلیغات
چشم به راهان مهدی فاطمه (عج) - چطور ممکن است امام مهدی(عج) دارای عمری چنین طولانی باشد؟
چطور ممکن است امام مهدی(عج) دارای عمری چنین طولانی باشد؟


عمر طولانی از نظر عقل و دانش بشری امری غیر ممكن نیست و دانشمندان با مطالعه
اجزاء بدن به این حقیقت رسیده‌اند كه ممكن است انسان، سال‌های بسیار طولانی زنده بماند و حتی گرفتار پیری و فرسودگی هم نشود.
پروفسور «اتینگر» می‌نویسد:
«به نظر من با پیشرفت تكنیك‌ها و كاری كه ما شروع كرده ایم بشر قرن بیست و یكم خواهد توانست هزاران سال عمر كند.»
در قرآن آیه‌ای هست كه نه تنها از عمر طولانی بلكه از امكان عمر جاویدان خبر می‌دهد و آن آیه درباره حضرت یونس(علیه السلام) است كه می‌فرماید:
«اگر او (یونس(علیه السلام)) در شكم ماهی تسبیح نمی‌گفت، تا روز رستاخیز در شكم ماهی می‌ماند.»
بنابراین از نظر قرآن عمری بسیار طولانی (از عصر یونس(علیه السلام) تا روز رستاخیز) كه در اصطلاح زیست شناسان عمر جاویدان نامیده می‌شود برای انسان و ماهی امكان پذیر است
در تورات آمده است كه:«... تمام ایام آدم كه زیست نهصد و سی سال بود كه مُرد... جمله ی ایام «انوش» نهصد و پنج سال بود كه مُرد... و تمامی ایام «قینان» نهصد و ده سال بود كه مُرد... پس جمله ی ایام «متوشالح» نهصد و شصت و نه سال بود كه مُرد...».
بنابراین تورات صریحاً به وجود افرادی با داشتن عمرهای طولانی (بیش از نهصد سال) اعتراف می‌كند.در انجیل نیز عباراتی موجود است كه نشانگر آن است كه عیسی(علیه السلام) پس از به دار كشیده شدن زنده گردیده و به آسمان بالا رفته است. و در روزگاری فرود خواهد آمد و مسلّم است كه عمر آن بزرگوار از دو هزار سال بیشتر است.با این بیان روشن می‌شود كه پیروان دو آئین یهود و مسیحیت باید به علت اعتقاد به كتاب مقدس به عمرهای طولانی نیز معتقد باشند.

منبع : کتاب آفتاب مهر


طبقه بندی: مهدویت، شیعه، امامت،
برچسب ها: سن امام زمان، ظهور،

تاریخ : سه شنبه 6 بهمن 1394 | 08:08 ب.ظ | نویسنده : خواهر کوچیکه | نوبت نظر شماست
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.