تبلیغات
چشم به راهان مهدی فاطمه (عج) - آیا انحصار یاران امام زمان (عج) به 313 نفر تبعیض نیست؟
آیا انحصار یاران حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به سیصد و سیزده نفر، یك نوع تبعیض نیست؟باید توجّه داشت كه یاران حضرت، منحصر در سیصد و سیزده نفر نیست؛ زیرا، حضرت، دارای سه گروه یار است كه گروه اول آنان، سیصد و سیزده نفرند.
اینان، فرماندهان و بزرگان لشكر حضرت محسوب می¬شوند و موالیان ایشان¬اند. طبیعی است كه هر لشكر، تعدادی محدود فرمانده دارد و بقیه، تحت نظر اینان در لشكر حضرت به سر می¬برند و امام را یاری می¬كنند. پس این نوع انحصار، تبعیض نیست، با توجه به این كه یاران گروه دوم را لشگر ده هزار نفری و یاران گروه سوم را عموم مؤمنان تشكیل می¬دهند.
گفتنی است که دلیل خاصی در این كه چرا یاران گروه اول 313 نفر هستند وارد نشده است. شاید بتوان گفت: این كه تعداد یاران امام مهدی(علیه السلام) همچون یاران پیامبر اكرم(صلی الله علیه و آله و سلم) در جنگ بدر 313 نفر است برای آن است كه یاد و خاطره جنگ زیبای بدر زنده شود. جنگی كه مسلمانان عده كمی بودند با تجهیزات نامناسب، و فقط تكیه بر خدا داشته و با ایمان وارد معركه جنگ شدند. هدف حفظ اسلام و دین بود. امداد‌های خاص و ویژه الهی نازل شد، چنانچه در ابتدای سوره انفال (آیات 7 – 14) به آن اشاره شده است. جنگی كه همه گروه‌های مسلمان آن زمان، در آن حضور داشتند. افراد سپاه از همه اقشار و سنین مختلف تشكیل شده بود و پیروزی قاطع مسلمانان در آن رقم خورد. بسیاری از سران مشرك و كافر سپاه مكه كشته شدند، این جنگ سرآغاز بسیار زیبایی برای شروع حركت اسلام بود.


منبع : کتاب آفتاب مهر          
                                                  
طبقه بندی: مهدویت، شیعه، امامت،
برچسب ها: 313، تبعیض، یاران امام زمان عج، ظهور،

تاریخ : سه شنبه 6 بهمن 1394 | 08:01 ب.ظ | نویسنده : خواهر کوچیکه | نوبت نظر شماست
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.