تبلیغات
چشم به راهان مهدی فاطمه (عج) - یاران حضرت مهدی (عج) چگونه نزد ایشان حاضر می شوند؟
یاران حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
هنگام ظهور،چگونه نزد ایشان اجتماع کرده و حاضر می‌شوند؟ آنچه درباره اجتماع یاران در روز موعود مطرح است مربوط به گروه اول است. حضور یاران خاص (313 نفر) در مکه به دو صورت قابل تصور است: 1. به صورت عادی؛ به این معنا که با توجه به آشکار شدن علایم، یارانی که توان تهیه مقدمات سفر به مکه را دارند، خود را به میعادگاه میرسانند؛
2. به صورت اعجاز آمیز، به این معنا که یارانی که باید در مکه حاضر باشند و نتوانستهاند به صورت عادی رهسپار آنجا شوند به قدرت الهی و طی الارض (مثلا) در مکه حاضر میشوند.
در روایتی از امام باقر(علیه السلام) نقل شده است: پس هر کس در راه باشد در آن ساعت میرسد و کسی که درگیر راه نباشد (نتوانسته حرکت کند) از بستر خود ناپدید میشود و این همان فرمایش امیر مؤمنان علی (علیه السلام) است که فرمود:«مفقودین از بسترهایشان» و نیز قول خداوند است که فرمود: «فَاسْتَبِقُوا الْخَیْراتِ أَیْنَ ما تَكُونُوا یَأْتِ بِكُمُ اللَّهُ جَمِیعاً؛ پس سبقت بگیرید (از یکدیگر به) خیرات ( یعنی اهل بیت) هر جا که باشید خداوند همه شما را می آورد( نزد امام مهدی هنگام ظهور) ».(بقره، 148)؛ (بحار، ج52، ص283، ح10)
بنابراین سخن از استطاعت و عدم آن مطرح نیست، بلکه اراده الهی و قدرت اوست و خداوند میفرماید: «إِنَّما أَمْرُهُ إِذا أَرادَ شَیْئاً أَنْ یَقُولَ لَهُ كُنْ فَیَكُونُ؛ به درستی که امر او (چنین) است هنگامی که اراده چیزی داشته باشد می گوید باش پس موجود می شود
گفتنی است ممکن است اجتماع همگی یاران از نوعی اعجاز برخوردار باشد، زیرا روایات در این زمینه به صورت دقیق و شفاف و جزئی به همه نکات اشاره ندارند.

منبع : کتاب آفتاب مهر


طبقه بندی: مهدویت، شیعه، امامت،
برچسب ها: یاران، امام زمان عج، یاران حضرت حق، ظهور،

تاریخ : سه شنبه 6 بهمن 1394 | 08:51 ب.ظ | نویسنده : خواهر کوچیکه | نوبت نظر شماست
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.